Off Canvas

 
 

Sahne Tasarımı®

Gökçe Akustik® Sahne Sistemleri Sahne Tasarımı Oturma Düzeni Konferans Salonu Akustik Projelendirme

Gökçe Akustik® Sahne Sistemleri Sahne Tasarımı Oturma Düzeni Teknik Akustik Projelendirme
HACİM AKUSTİĞİ - İNŞAAT AKUSTİĞİ HAVA DOĞUŞUMLU SESLER  - AKUSTİK PANELLER - SES YUTUCU METARYELLER - KUMAŞ KAPLI PANEL - AKUSTİK KAPLAMA

sahne-dekorasyonu-gokce-akustik-sahne

 Hacim Akustiği - Gürültü Yalıtımı - Ses İzolasyonu & Akustik ve ses yalıtım uygulaması yapan aynı zamanda akustik ve ses yalıtım malzemeleri satan firma olarak İstanbul & Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye ye ürün satışı ve uygulama hizmeti vermektedir. Aynı zamanda ses yalıtımı ve akustik yalıtım alanında uygulama + ses yalıtım malzemeleri + malzeme satışı yapan firmamız Akustik danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır.
Gökçe Akustik, markasının sürdürülebilirliğinin garantisi olan “öncü firma” olgusunu koruma amacıyla inovasyona önem vermekte ve yenilikleri ülkemize ilk sunan firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Salon mimarisi ve teknolijileri konsepti ile butik mimarlık hizmeti veren firma, kültür merkezleri, konferans, sinema ve tiyatro salonları, müze ve sergi alanları, fuaye ve gösteri merkezleri gibi yüksek maliyetli yapıları yüksek teknoloji donanımlarla entegre ediyor ve yaşanabilir, çağdaş, estetik mekanlar olarak hayata geçiriyor.

Konser, tiyatro, opera salonu gibi özel kavramlar yerine konferans salonu veya çok amaçlı salon olarak adlandırılan bugünün benzer yapıları, tek bir amaca değil farklı birçok kullanıma yönelik olarak kullanılıyor. Bu sebeple farklı birçok teknik standardın ve disiplinin bir arada yorumlanmasını gerektiriyor: Mimari standartlar, mimari akustik, teknik donanım, aydınlatma ve profesyonel sistemlerin teknolojileri... Gökçe Akustik Mimarlık bu süreçlerde yatırımcının tek profesyonel muhatabı olarak tasarım, danışmanlık ve uygulama hizmetleri gibi tüm süreç adımlarında yer alarak, konsept projeler inşa ediyor. Konsept projeler üzerine çalıştığından dolayı, standart salon uygulamalarından farklılaşabiliyor.

Tasarım sürecinden mimari akusti performansa, iç mimari uygulamadan tüm profesyonel ses-ışık görüntü sistemlerine kadar tam kapsamlı hizmet veriyor. "Mimarlık" ve "teknoloji"nin kesişim adresi olarak bu konuda farklılaşmayı hedefliyor.1000m³’ten küçük hacimlerde önceden hazırlanmış hesaplama şablonlarını kullanarak akustik tasarımı hızlı bir şekilde tamamlamak mümkün olmaktadır. Bu tip salonlara örnek olarak:

sahne tasarımı

 

Sahne Mekanik Sistemlerinde ise Sahne Dekorasyonu,Makinalar,Seyirci Anfileri,Akustik Sistemler,Döner Sahne Sistemleri,Demonte Sahneler,Portatif Sahneler

SAHNE MEKANİK :
 
    1. Seyirci salonu iç giydirilmesi, asma tavanı
    2. Seyirci salonu oturma setleri ve sahne yükseltisi çelik konstrüksiyonları
    3. Sofito (Sahne tavanı), ışık köprüleri, galeriler, kedi yolları çelik konstrüksiyonları
    4. Hareketli portal köprüsü ve portal ağzı mekanik sistemi
    5. Yangın perdeleri (Çelik perdeler) mekanik sistemi
    6. Hareketli sahne platformu, orkestra çukuru ve platformu mekanik sistemi
    7. Döner sahne platformu ve mekanik sistemi
    8. Ana sahne perdesi ve sahne ön perdeleri (kumaş ve tül) motorlu ve manuel kumandalı mekanik sistemi
    9. Motorlu ve karşı ağırlıklı (manuel) sofito dekor barları mekanik sistemi
    10. Motorlu sinema perdesi ve mekanik sistemi
    11. Kulis perde ve yan panorama perdeleri mekanik sistemi
    12. Perde dikimi ve montajı (ana sahne perdesi, sahne ön perdeleri, arka fon, panorama, kulis ve firiz perdeler)
    13. Hareketli projektör konsolları imalatı ve montajı

Restoranlar
Atriumlar, fuayeler
Küçük tiyatrolar ve prova salonları
Konferans salonları
Toplantı ve seminer odaları
Açık ofisler
Okullar ve sınıflar verilebilir.

* Bu mekanların çözümünün kolay elde edilebilmesine sebep olan etkenler geometrinin basit olması, akustik tasarımın daha fazla hata kabul eder olması, yüksek ses düzeyi bulunmaması ve mesafelerin kısa olması (<15m) olarak sıralanabilir. Benzer özellikteki diğer salonlar da bu kategori altında incelenecektir.

Bu tür salonlar için, mimari ekibin malzeme tercihleri hakkında önceden bilgi vermesi durumunda, tek bir toplantı ve bu toplantı sonrasında kısa bir çalışma ile bir ya da iki gün içerisinde çözümler oluşturulacaktır. Mekan için hoparlörlü seslendirme ya da yalıtım ihtiyaçları da gözden geçirilecek ve talep edilmesi durumunda bu konularda da ek çalışma yapılacaktır.

Sahne yüksekliği ve biçimi

Sahnede konuşmacıların daha rahat konuşabilmeleri için, sahne yüzeylerinin ses enerjisini yansıtma oranları önem taşır. Sahne yan yüzeylerinin yüksek yansıtıcı özelliği taşıması hem konuşmacının rahat konuşabilmesi hem de ses kaynağından çıkan ses ışınlarının yansıyarak salona ulaşmaları açısından yararlıdır. Ayrıca, sahnenin planda ve kesitte salona açık olması, özellikle sahne tavanının çok yüksek olması ve yansıtıcı panolarla desteklenmiş olması, sesin kaynaktan çıkarak salona ve dinleyicilere daha rahat ulaşabilmesini sağlamaktadır (Resim 1). Bir başka önemli konu da sahnenin dinleyicilere göre yüksekliğidir. Dinleyici ile aynı kotta olan bir ses kaynağından çıkan ses ışınları, önde oturan dinleyiciler tarafından kolayca yutularak hacmin arkalarına azalarak ulaşır. Bu nedenle sahnenin biraz yükseltilmiş olmasında yarar vardır. Sahnenin yükseltilmiş olması, akustiğin yanısıra görsel açıdan da önem taşımakta ve arka sıralarda bulunan izleyicilerin de yeterli konumda bulunmalarını sağlamaktadır.

 

ONLİNE MAĞAZA

FIRSAT ÜRÜNLERİ

İstanbul (Merkez)

Adil Mahallesi Salihler Cad. Kafkas Sok.  No:29/A Sultanbeyli / İSTANBUL
Telefon : +90 216 344 34 22
Whatsapp : 0507 668 41 24

Çalışma Saatleri

Hafta İçi    08:00 - 19:30
Cumartesi  09:00 - 14:30
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.