Heraklit Malzeme | Çimento Esaslı Ahşap Yünü

Heraklit Malzeme

Çimento Esaslı Ahşap Yünü Lifli Akustik Malzeme HERAKLİTH
CELENIT AHŞAPYÜNÜ (PORTLAND ÇİMENTOLU AHŞAPYÜNÜ PANEL DUVAR KAPLAMA)
AKUSTİK KUMAŞ KAPLI CELENIT AHŞAPYÜNÜ (AKUSTİK KUMAŞ KAPLI PORTLAND ÇİMENTOLU AHŞAPYÜNÜ PANEL DUVAR KAPLAMA)
AHŞAP YÜNÜ AKUSTİK ASMA TAVAN (CELENIT 25 MM 60*120 MM AB PORTLAND ÇİMENTOLU,SUYA DAYANIKLI,YANGIN DAYANIMLI  AKUSTİK PANEL 
HERAKLİTE  ahşap rende talaşı (yünü) ile çimentonun özel metotlarla levha haline getirilmesidir. Çimento, ağaç liflerinin tabii elastikiyet özelliğini muhafaza eder ve levhalara süresiz dayanıklılık sağlar. 

ÜRÜN FİYAT BİLGİSİ İÇİN LÜTFEN İRTİBAT KURUNUZ : 
Heraklith Çimento Esaslı Lifli Ahşap Yünü Malzeme


TEL: 0216 344 34 22 TEL: 0216 398 61 59 

Stüdyo Heraklit, TV Kulesi, Radyo ve Reji Odalar ile
Stüdyolar - Mimari Akustik

HERAKLİTE  levhalarının aynı zamanda sese karşı olan izolasyon yeteneği de yüksektir. Okul, hastane, sinema, müzik salonları, TV stüdyoları endüstri binaları, modern çiftlik, plaj ve turistik tesislerin ara duvarları, tavan ve zeminlerinde kullanılarak her türlü sesin başka kısımlarda duyulmasını, rezonansını önler. Soğuk hava depoları inşaatlarında emniyetle kullanılır. 

HERAKLİTE levhaları kat aralarında ses ve ısı izolasyonu için kullanılırken yükseklik ve alandan kaybı önler, büyük tasarruf sağlar. 

Yangına karşı olan mukavemeti ve dayanıklılığı ile bugünkü inşaatlarda en ileri sırayı almıştır. (Yanmazlık DIN B1) Ayrıca yüksek rutubet ve neme dayanıklıdır.

Heraklit Ahşap Yünü Lifli Akustik Malzeme

Lif Genişliği (mm)2

Ebatlar (mm)600x600, 625x625, 1200x600, 1250x625

Kalınlık (mm)15, 25, 35

Ağırlık (kg/m²)8.0, 12.0, 16.0

Ses Yutma Değeri0.80 'e kadar

Yangın DavranışıEN 13501-1:B-s1, d0Heraklit

Heradesign, malzeme, şekil ve renklerin birleştirilmesi ile oluşan akustik dizaynda yaratıcı fikirlerin oluşmasına olanak verir. Aynı zamanda ses ve yankı kontrolu için de ideal bir malzemedir. Çok narin bir malzeme olmadığından uygulama esnasında kırılıp dökülmez, fire vermez. Yıllar sonra bakım gerekirse ya da yeniden kullanım için sökülürse, boyanır, temizlenir. Buhardan ve nemden etkinlenmez. Akustik özelliğinin yanısıra ısı izolasyonu da sağlar ve insan sağlığına zararlı hiç bir kimyasal barındırmaz. Ahşap lifi ve magnezit bağlayıcıdan mamüldür.

Tüm Asma tavan sistemlerinde uygulanabileceği gibi, çakılarak ya da vidalayarak tavan ve duvarlarda kullanılabilir. Darbeye çok dayanıklıdır, öyleki saatte 140 km süratle gelen bir futbol topundan bile etkilenmez. Özellikle Almanya, İspanya, Hollanda, İtalya, İsviçre ve Avusturya gibi birçok Avrupa ülkesinde, hem dekoratifliği hem de akustik özellikleri sebebiyle en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Değişik renkler, ebatlar ve kenar detayları ile temin edilebilir.

 Heraklit

 Heraklit

Heraklit

Heraklit

Heraklit Malzeme

Heraklit Malzeme

Heraklit Malzeme

Heraklit Malzeme

Heraklit Ahşap Yünü Malzeme

 Şartnameler : Akustik Duvar Malzeme Uygulama Şartnamesi Duvarlar metal konstrüksiyonlu hafif duvar olarak imal edilecektir. Paslanmaz boyalı olacak metal konstrüksiyon 6*4 cm profillerden 60 cm ara ile oluşturulacaktır. Profil üzerlerine 6 mm kalınlıklı plasmenepd ses kesici bariyer monte edilecektir. Bu bariyer üzerine 25 mm kalınlıklı portland çimentolu celenit ahşap yünü paneller monte edilecektir.  Panellerin ses yutma katsayıları aşağıdaki değerleri sağlayacaktır.  
Frekans 125 Hz 250 Hz 500 Hz 1000 Hz 2000 Hz 4000 Hz
katsayı 0.25 0.67 1.08 0.86 0.81 1.04  

Yer ve duvarlarla paneller arasında 3 mm boşluk bırakılacaktır. Bu boşluklar akustik macun ile doldurulacaktır. Panellerin üzerine 12.5 mm alçıplaka monte edilecektir. Bu işlem duvarın diğer yanında da aynı şekilde uygulanacaktır. Oda içerisindeki duran dalgaların etkisinin azaltılması amacıyla duvarın bir yüzünde 25 mm kalınlıklı celenit akustik paneller akustik kumaş kaplanmış olarak 60 cm eninde ve 300 cm boyunda olmak şartıyla bu duvar üzerine monte edilecektir. Montaj yüksekliği yerinde ölçülerek yapılacaktır. Duvar arasında 5 cm kalınlığında 40-50 kg/m3 yoğunluklu taşyünü plakalar boşluk kalmayacak şekilde döşenecektir. Tavanda ise ortam akustiğini sağlamak üzere deweton ahşap akustik paneller kullanılacaktır.  Panellerin ses yutma katsayıları aşağıdaki değerleri sağlayacaktır. 

 Akustik paneller tavanda oluşturulacak 40*40 mm demir konstrüksiyon üzerine alttan yerleştirilen 40*20 mm ahşap şeritlerin üzerine monte edilecektir. Demir konstrüksiyon üzerinde 25 mm celenit akustik plakaları fazla ses enerjisinin emilmesi amacıyla kullanılacaktır. Panellerin laboratuar onaylı akustik değerleri idareye ibraz edilecektir.  Oda kapıları ses yalıtımlı olarak hazırlanacak olup 40 dB(A) ses yalıtımı sağlayacak şekilde çift contalı ve binili olarak üretilecektir. Kapının ana gövdesi çizimlerdeki detaya uygun olacaktır.

 

Ana Sayfa

Akustik Paneller

Sahne Sistemleri

Ses Yalıtımı

İzolasyon Malz.

Referanslar

İletişim

..

....

PROJELER

Cinepol Sinemaları AXİS AVM
20140820 203934

AKUSTİK TAVAN PANELLERİ (KANOPİ)
kanopi akustik duvar ve tavan panelleri

AKUSTİK TAVAN PANELLERİ (BAFFLE)
baffle akustik tavan paneli
Ses (Akustik) Ve Titreşim Yalıtımı

akustik-vibrasyon-takozlari02

Yanmaz Sünger - Akustik Sünger - evde sinema salonu

HİZMETLER

ANAHTAR TESLİM YAPTIĞIMIZ UYGULAMALAR
- Tiyatro salonu uygulaması
- Konferans salonu uygulaması
- Sinema salonu uygulaması
- Toplantı salonu akustiği
- Kayıt stüdyoları / Radyolar
- Çağrı merkezi / Call center
- Toplantı odaları / Room akustik
- Jeneratör odaları yalıtımı
- Dış mekan ses yalıtım bariyeri
- Klima odaları ses yalıtımı 
- Sessiz oda Odyo kabini yalıtımı
- Akustik titreşim vibrasyon takozları
- Titreşim ve gürültü yalıtımı
- Düğün salonu / Cafe bar yal.
PROJELENDİRME HİZMETLERİMİZ
-Akustik Projeleri
-Zayıf Akım Projeleri
-Elektrik Projeleri
-Mekanik Tesisat Projeleri
DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ
-Malzeme Temin Hizmetleri
-Malzeme Montaj Hizmetleri
-Proje Hazırlama Maliyet 

Gökçe Akustik Olarak;  Çağrı Merkezi Konferans Salonu Sinema Salonu Toplantı Odaları  Akustik kaplama Mekanik Projelendirme Havalandırma Ses Ve Işık Sistemleri Sahne Sistemleri..

İletişim Bilgilerimiz


 İstanbul Merkez Adres:
Adil Mahallesi Salihler caddesi
Kafkas Sokak  No:29 / A
Sultanbeyli / İSTANBUL
TEL.....: +90 216 344 34 22
Wahtsapp: 0507 668 41 24
Wahtsapp: 0533 013 86 45
 WEB SAYFALARIMIZ
Kabincell Ofis Akustiği
Ses Yalıtım Malzemeleri
Telefon Görüşme Kabini
Akustik Sünger
Akustik Yalıtım
Hacim Akustiği

Çalışma Saatleri:
Hafta İçi : 08,00 / 19,30
Cumartesi: 09,00 / 14,30