Off Canvas

 
 

Ses yalıtım süngerleri

Ses Yalıtım Süngerleri ; Akustik piramit Sünger , yumurta viyol sünger , eva bariyer, kurşun bariyerli yanmaz yumurta sünger , bondex sıkıştırılmış ses yalıtım süngeri ( echobon, adepan ) vicoustic flexi panel , prizma süngerler ,

Ses yalıtım süngerleri başlıca ; Akustik piramit Sünger , yumurta viyol sünger , eva bariyer, kurşun bariyerli yanmaz yumurta sünger , bondex sıkıştırılmış ses yalıtım süngeri ( echobon, adepan ) vicoustic flexi panel , prizma süngerler ,

Kullanım Alanları ; Stüdyolar ,  Kayıt Odaları , Makine Daireleri , Jeneratör Odaları , Yatlar , Sinemalar , Tv Yayın Odaları , Çok Amaçlı Salonlar , Ofisler , Çağrı Merkezleri 

Yankılanma (eko) problemlerinde , Sesin yalıtılması gerekli olduğu alanlarda mükemmel sonuç verir. 

İZOLASYON AKUSTİK VE SES YALITIM ÜRÜNLERİ
Endüstriyel tüm sektörlerin akustik ve ses yalıtım ihtiyaçlarını karşılamak için üretim hattı içersin de açık hücre poliüretan süngerlere class o standartlarında yanmazlık empronye ederek ve her türlü poliüretan ürünleri form ve şekillendirip ses yutum kabiliyetlerini artırarak ses ve akustik yalıtım çözümleri üretmektedir.

YANMAZ AKUSTİK SÜNGERLER
Yanmaz akustik süngerler açık hücre poliüretan ürünlere emprenyesyon yapılarak  55 kg m3 ile 100 kg m3 yoğunluk aralığında farklı form, şekil ve bariyer ilave edilerek ses yutum kabiliyetleri artırılarak üretilmektedir.
yumurta sünger


Alev temasında erime yapmaz fiziki yapısında deformasyon olmaz nemli ortamda küflenme yapmaz.
 

YUMURTA TİPİ VİYOL SÜNGERLER
Poliüretan süngerlere viyol şekli verilerek 15 kg m3 il 100kg m3 yoğunluk aralığında üretilmektedir. Renk seçeneği yanı sıra yapışkanlı veya yapışkan sız kompozit laminasyon lu özel üretimlerde yapılabilmektedir.

PİRAMİT SÜNGERLER
Poliüratan süngerlere piramit şekli verilerek 15 kg m3 il 100kg m3 yoğunluk aralığında üretilmektedir. Renk alternatifi yanı sıra farklı yükseklik ve ebatlarında özel form ve şekillendirmeler yapılabilmektedir.
 

BASS TRAP AKUSTİK SÜNGER
Poliüratan süngerlere müşteri talepleri doğrultusunda şekil ve form verilerek üretilmektedir. Çoğunlukla duvar ve tavan köşelerinde tercih edilen ses yalıtım ürünüdür
Farklı yoğunluk ve renklerde üretilebilmektedir.

bass trap

BASOTECT -  MELAMİN  KÖPÜĞÜ
Melamin Köpüğü 8.11 kg m3 yoğunlukta  üretilmektedir. Alçak ve yüksek frekanstaki ses yutumunda mükemmel  sonuçlar veren bir ürün olup ayrıca yanmaz özelliği sebebi ile de ısı yalıtım ürünü olaraktan da  kullanılmaktadır. Kompozit laminasyonlar  performansı daha da artırabilir özel şekil ve formlarda üretilebilir. Isı ve ses yalıtım ürünüdür.

basotect sunger

ELASTOMERİK KAUÇUK KÖPÜĞÜ
Kauçuk köpüğü kapalı hücre poliüratan bir üründür. Class  o normlarında yanmaz özelliğine sahiptir. Isı, nem ,güneş ışınları, iklim şartları, mekanik dayanımı ve su buharı direncinin yüksek oluşu nedeni ile ısıtma soğutma ve havalandırma yalıtımında kullanılan bir poliüratan üründür.  Farklı kalınlık ve kompozit laminasyonlu üretimler yapılabilmektedir.

Nasıl Uygulanır?
Elastomerik Kauçuk Köpüğü malzemeler esnek malzemeden boru ve levha olarak imal edilmiş olup, borular iki ucundan yapıştırmak üzere kesilmiştir. Yalıtım boruları tesisatın montajından önce borulara uygulandığı gibi montaj tamamlandıktan sonra da uygulanabilir. Bu borular uzunlamasına ve ek yerlerinden Formix yapıştırıcı ile yapıştırılır. Büyük çaplı (5” üzeri) boru ve klima kanallarının yalıtımı için levha kullanılır. İstenirse bu levhaları kendinden yapışkanlı kullanmak da mümkündür. Yalıtım, sistemin proje performansını garanti etmesi için doğru uygulanmalıdır. İyi bir uygulama yapılmadığı durumlarda sistem devreye alınmış, borular asma tavan altında kalmış, ulaşması zor mahallerde olabilir ve yoğuşma-problemi gündeme gelebilir.
elastomerik_kaucuk_kopugu elastomerik_kaucuk_kopuk

BONDEX SES YALITIM SÜNGERİ
Poliüretan sünger geri dönüşümlerinden 100 kg m3 ile 180 kg m3 yoğunluk aralığında üretilmektedir. Özel şekillendirme form üretimi yapılabilmektedir. Zemin kaplama, parke ve şap altlarında duvar bölme ve alçıpan aralarında ses ve titreşim önleyici yüksek performanslı bir yalıtım ürünüdür.
ekobon bondex ses yalıtım süngeri

PE KÖPÜK TİTREŞİM YUTUCU SÜNGERLER
PE köpükler 30 kg m3 ile 130 kg m3 yoğunluk aralığında üretilmektedir. Etkin ses yutma, esnek yapısı sayesinde uygulama kolaylığı, iklim şartları uyumluluğu kompozit laminasyonlar la titreşim önleyici performansları nedeni ile tercih edilen kapalı hücre bir yalıtım üründür.

pe_kopuk_titresim_yutucu_sunger

SES VE ISI YALITIM BARİYERLERİ
Poliüretan bazlı ürünlerin kullanılacağı alana göre ses ve ısı performansı değerlerini yükselterek form şekil ve çeşitli kompozit bariyerler ilave edilerek endüstriyel sanayi de kullanılan ürün gruplarından özel ebat ve üretimler yapılabilmektedir.

ONLİNE MAĞAZA

FIRSAT ÜRÜNLERİ

İstanbul (Merkez)

Adil Mahallesi Salihler Cad. Kafkas Sok.  No:29/A Sultanbeyli / İSTANBUL
Telefon : +90 216 344 34 22
Whatsapp : 0507 668 41 24

Çalışma Saatleri

Hafta İçi    08:00 - 19:30
Cumartesi  09:00 - 14:30
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.